Шліфувальні губки
Підготовка машини до фарбування
Фарбування автомобіля - це трудомісткий процес, що вимагає певних навичок і вмінь. Перше фарбування кузова відбувається ще на автомобільному заводі. Для цього застосовуються професійні фарбопульти та високоякісні лакофарбові матеріали. Але в процесі експлуатації кузов автомобіля нерідко пошкоджується. Після легких зіткнень з іншими учасниками дорожнього руху або через недбалої парковки фарба на машині дряпається і відшаровується. Також після частих мийок і неохайних поліровок на лакофарбовому покритті з'являються потертості, тріщини та інші дефекти.
Для відновлення привабливого зовнішнього вигляду машини проводяться рихтувальні роботи, після чого весь кузов або окремі його деталі знову фарбуються. Перефарбувати авто можна і в тому випадку, якщо власник захоплюється тюнінгом або просто хоче змінити обридлий колір кузова. У фарбуванні авто важливий не тільки сам процес нанесення фарби, а й ретельна підготовка. Щоб лакофарбове покриття лягло рівним шаром, кузов необхідно обробити спеціальними Шліфувальні губками. Вони виготовляються з поролону з абразивним напиленням і видаляють з поверхні автомобіля щербини, напливи шпаклівки та інші нерівності.
Як їх можна застосовувати?
Шліфувальні губки за ступенем абразивності поділяються на кілька видів:
- грубої зернистості. Абразивне покриття жорстке на дотик, неоднорідне. За допомогою таких губок можна зачистити подряпини на металі і підготувати кузов під грунтування;
- середньої абразивності. Застосовуються для шліфування шпатльованних деталей, знімають надлишки грунту;
- тонкообразівние. Поверхня однорідна, складається з дрібного наждачного напилення. Застосовуються на фінішних етапах лакофарбових робіт.
На деякі моделі наносять різне покриття з двох сторін. Це дуже зручно, так як більшість робіт можна виконати однією губкою. Форма наждакових виробів дозволяє обробляти навіть важкодоступні місця на кузові авто. Абразивна губка допоможе не тільки підготувати авто до фарбування, але і відшліфує фінішне лакофарбове покриття. Для цього знадобиться ультратонкая шліфувальна губка і певні навички в поліровці фарби. Якщо ви не знаєте, як правильно відшліфувати фінішне покриття, зверніться в професійну майстерню або проконсультуйтеся з фахівцями магазину "Автофарби".
Сухий і мокрий методи обробки
Наждачний губка підбирається не тільки під конкретне завдання, а й під метод шліфування. Деякі абразивні вироби можуть використовуватися разом з водою, інші - категорично не можна мочити. В процесі мокрого шліфування в повітря не потрапляє дрібний пил. Губки для мокрої шліфовки знадобляться для обробки олійно-лакових і епоксидних покриттів, стійких до води. Суху шліфування потрібно проводити в респіраторах і масках на вулиці або в добре провітрюваних приміщеннях з потужними витяжками. Незважаючи на такі незручності, багато фахівців рекомендують застосовувати сухий метод завдяки його переваг:
- висока якість полірування;
- можливість застосування орбітально-шліфувальної машини;
- запобігання появи корозії на металі.
Сухими губками можна обробляти практично всі лаки і фарби, а також тендітні деталі. У магазині "Автокраски" ви зможете отримати безкоштовну консультацію по фарбуванню і шліфовці автомобілів, а також купити наждакові губки з різною абразивної ступенем.