Кислотний грунт
Краса вимагає догляду
Для того, щоб підтримувати хороший зовнішній вигляд і справність свого автомобіля, необхідно регулярно проводити ТО і оновлювати необхідні деталі в міру їх зносу. Для проведення таких робіт потрібно кожного разу звертатися в спеціалізовані автомайстерні, але більшість автолюбителів вважають за краще обслуговувати своє авто самостійно. Для деяких це справа принципу або інтересу, але для багатьох вирішальним фактором є ціна питання.
На ринку представлена велика кількість матеріалів для обслуговування і ремонту автомобіля. Для того, що розуміти, який товар вибрати, потрібно розібратися з типом робіт і технологією їх виконання.
Якщо мова йде про лакофарбових матеріалах, то вибір очевидний - потрібна фарба з хорошими колірними і захисними властивостями, яка буде триматися тривалий час, не вигоряти і максимально просто наноситися. З кольором і типом визначитися легко - в мережі є маса інформації, але ось як бути з підготовкою до фарбування?
Кислотна грунтовка
Довговічність і зовнішній вигляд пофарбованої поверхні безпосередньо залежать від того, наскільки правильно була проведена підготовка перед фарбуванням. Важливо повністю очистити і знежирити поверхню перед нанесенням першого підготовчого шару.
Першим наноситься кислотний, він же реактивний або протравлюючий грунт, який має сильні антикорозійні властивості і здатний знищувати іржу. У його склад входить фосфорна кислота, цинк, полівініл-бутилен, він наноситься на різні типи металевих поверхонь: хромовану, оцинковану, нержавіючу сталь, алюміній.
Основні захисні властивості і високий рівень стійкості проявляє до:
- високих температур;
- вологи;
- солям - це окремий плюс так як в зимовий період більшість доріг посипають сіллю;
- масел, бензину;
- іржі;
- механічних навантажень - фосфорна кислота утворює на поверхні захисну плівку; склад швидко сохне.
Після нанесення і висихання такого грунту необхідна обробка поверхні вирівнює грунтом, наприклад, акриловим, фарбувати відразу не можна - поверхня кислотність і фарба буде псуватися. Спочатку - наповнювач, потім - перекриття. Не варто наносити зверху епоксидний грунт - він відмінно ляже, але повністю нейтралізує хімічні властивості кислотного. Також не можна наносити зверху будь-які матеріали на поліефірної основі.
Якщо ви вирішили виконувати ґрунтовку, шліфування, фарбування автомобіля самостійно, купити кислотний грунт можете в інтернеті - магазині "Автофарби", що спеціалізується на товарах для авто, ціна буде залежати від виробника і типу складу. Грунти можуть бути:
- однокомпонентні - це вже готовий склад, випускається у формі аерозолю;
- двокомпонентні - набір з самого грунту і затверджувача, під час змішування виділяється тепло;
- спиртові.
Важливим етапом є підготовка до грунтовки. Кислотні грунти досить токсичні, тому потрібно обов'язково дотримуватися техніки безпеки і використовувати захист: спеціальний одяг, взуття, рукавички, респіратор. Нанесення можливо пензлем або балончиком. У першому випадку шар може бути нерівномірним, пензлем обробляють локальні ділянки (зварювальні шви). Найчастіше кислотний грунт наноситься методом розпилення або занурення в розчин (на виробництві).
Все, що потрібно для авто
У нашому інтернет-магазині ви можете придбати кислотні ґрунти від виробників Body, Kartex, Novol, App. В асортименті - як двокомпонентні кошти, так і у формі спрею. Всі продукти оригінальні і тільки від перевірених постачальників. Обов'язково ознайомтеся з інструкцією перед застосуванням.