Фільтри
Захист органів дихання – головне у роботі з токсичними речовинами
Люди, зайняті на шкідливому виробництві, які працюють із токсичними речовинами, будівельники, зварювальники, маляри потребують захисту органів дихання. Не варто нехтувати захисними масками, інакше можна заробити серйозні захворювання.
Ватно-марлева пов'язка може захистити лише від пилу. Для роботи у приміщенні, забрудненому газами та пароподібними домішками, використовується респіратор (захисна маска). У ньому повітря фільтрується, проходячи крізь волокнисті матеріали та речовини, що відсівають шкідливі домішки шляхом фізико-хімічних реакцій. Респіратори мають багато модифікацій залежно від того, з якими шкідливими речовинами доводиться працювати людині. Захисні маски можуть відрізнятися конструкцією лицьової частини: повністю закривають обличчя (повна маска) або тільки органи дихання (напівмаска). У розбірних моделях елементи, що зношуються, наприклад, картриджі, можуть замінюватися на нові.
Різновиди фільтрів для респіраторів
Захисні маски мають невелику вагу і малу опірність диханню, тому дуже зручні. При виборі захисного засобу основним критерієм є тип фільтра. Залежно від умов застосування вони відрізняються "начинкою". Їх можна поділити на такі різновиди:
- протиаерозольні;
- протигазові;
- універсальні.
Протиаерозольні фільтри очищають повітря від рідких та твердих частинок за допомогою волокнистих матеріалів. Найчастіше вони йдуть у комплекті з напівмасками, які використовуються для ремонтних робіт та обробки різних матеріалів. Фільтри можуть відрізнятися за рівнем ефективності (наприклад, Р1 – 1 клас, низький рівень ефективності, Р3 – 3 клас, високоефективний фільтр). Нові технології та високоякісні матеріали дозволили використовувати ці елементи багаторазово, застосовуючи змінні картриджі.
Протигазові фільтри використовуються для захисту від шкідливих газів та парів. Очищення повітря відбувається за допомогою сорбентів та каталізаторів. Як поглинач часто використовують активоване вугілля. Цей тип фільтрів ділиться на кілька різновидів, для маркування використовують колір та літери. Одні захищають від органічних парів ("А", коричневі), другі - від неорганічних парів ("В", сірі), треті - від кислих газів, діоксиду сірки ("Е", жовті), четверті - від аміаку та його похідних ( "К", зелені). Цифри від 1 до 3 біля буквеного маркування означають ступінь ефективності захисту. Універсальні захисні маски оснащені кількома фільтрами, що дозволяє максимально убезпечити органи дихання від шкідливих речовин. Наприклад, маркування "АВЕК 2" означає, що даний респіратор - універсальний із середнім ступенем.
Як правильно підібрати змінний картридж у захисну маску?
У більшості сучасних захисних масок картриджі (фільтри) – змінні. При виборі змінного фільтра слід насамперед звернути увагу до специфіку його використання (врахувати, з якими речовинами належить контактувати), цього потрібно дивитися маркування. Маска повинна герметично прилягати до обличчя, щоб ефективно виконувати свою функцію. Якщо засіб захисту неправильно підібраний або після багаторазового використання вже не щільно прилягає до шкіри, слід придбати новий.
Купити вугільний фільтр для респіратора можна в інтернет-магазині "Автофарба", де представлений широкий вибір всіх видів картриджів для засобів індивідуального захисту. На сайті також можна підібрати лакофарбові матеріали, герметики, олії, автохімію та багато іншого від найкращих виробників за доступними цінами.