Окуляри захисні
Як зберегти органи зору на виробництві?
Під час проведення лакофарбових робіт багато людей забувають про важливість дотримання техніки безпеки. Дрібні частинки фарби, бризки від розчинників та пил від абразивних матеріалів потрапляють у повітря у дуже великих кількостях. Хімія осідає на шкірі, потрапляє у легені та на слизові ока. Тому перед початком фарбувальних робіт важливо придбати засоби індивідуального захисту, або ЗІЗ. Крім гумових рукавичок та респіратора, вам знадобляться спеціальні окуляри.
Захисні окуляри рятують очі від сміття, пилу, ультрафіолету та токсичної пари хімії. Вони застосовуються на промислових підприємствах, будівельних майданчиках, малярських цехах. Деякі моделі стануть у нагоді і в повсякденному житті, наприклад, під час проведення ремонту в будинку. Майже всі захисні окуляри виготовляються з легких, але дуже міцних матеріалів. Оправа може бути пластиковою або полікарбонатною. Скло виготовляють з гнучких полімерних матеріалів, покритих спеціальною антивідблиску або незапітніючої плівкою. Захисні окуляри не розіб'ються на дрібні уламки, якщо в пластикове скло потрапить велике або важке сміття.
Види виробів
Захисні окуляри підбираються індивідуально залежно від майбутніх робіт. За формою ці засоби захисту можуть бути:
- відкритими. Схожі на широкі сонячні окуляри. Забезпечують хороший огляд та мало важать. Застосовуються для захисту очей від сміття, пилу, великих бризок не токсичних рідин. Підійдуть для проведення різних ремонтних робіт по дому або майстерні. Найбільш ефективними та безпечними будуть моделі з боковим захистом;
- закритими. На вигляд нагадують гірськолижні маски і оснащуються ущільнювальною гумкою. Добре прилягають до обличчя і запобігають попаданню в очі будь-яких, навіть найдрібніших частинок фарби або пилу. Захистять очі від шкідливих хімікатів, парів лаку чи розчинника.
У будь-які моделі можуть встановлюватися прозорі або жовті полімерні стекла. У першому випадку лінзи забезпечують чудову видимість і не спотворюють відтінки кольорів. У другому випадку жовте скло захищає очі від шкідливого впливу ультрафіолету. Це необхідно, якщо ви працюєте на денному сонці, поруч із газовим або електричним зварюванням.
Поради щодо вибору
Спеціалізовані окуляри – це дуже важливий захисний індивідуальний засіб (ЗІЗ). Від якості конкретної моделі залежить ваше здоров'я, тому перед покупкою зверніть увагу на такі критерії:
- на лінзах не повинно бути подряпин, сколів та напливів. Будь-які дефекти спотворюватимуть зображення та надавати додаткове навантаження на зір;
- закриті окуляри для малярних робіт повинні прилягати до обличчя максимально щільно. Ущільнювальна гумка не повинна відходити від оправи окулярів. При цьому уникайте моделей, які краями маски впиваються у шкіру – працювати в таких окулярах максимально не комфортно;
- найбільш надійними та практичними будуть моделі зі склом з полікарбонату, покритими складом проти запотівання. Такі вироби відрізняються високою міцністю та призначені для тривалої безперервної експлуатації.
Також будьте уважні, якщо ви носите окуляри з діоптріями. На ринку існує безліч моделей із широкими опуклими масками, під які можна буде одягнути звичайні окуляри для зору. Якщо ви хочете купити захисні окуляри та вас цікавить вигідна ціна, зверніться до магазину “Автофарба”. Наші фахівці підберуть найбільш підходящу для вашої роботи модель та оформлять доставку замовлення до будь-якого міста України.